fundusze europejskie

Dotacje UE

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Tytuł projektu:

„Dostosowanie procesu produkcyjnego do zmian na rynku – nowe produkty z nanosrebrem”

OPIS PROJEKTU:

Projekt dotyczy zakupu środków trwałych, tj. banderolownicy, dwóch różnych funkcjonalnie automatów pakujących, pakarki oraz wózka spalinowego, niezbędnych do zmiany procesu produkcyjnego do wynikających z kryzysu pandemicznego potrzeb rynku. Ponadto, projekt przewiduje wykorzystanie opracowanej i opatentowanej przez Wnioskodawcę technologii produkcji artykułów higienicznych z nanocząsteczkami srebra.
Inwestycja w środki trwałe pozwoli utrzymać konkurencyjność firmy i zapewni jej dalszy rozwój. Realizacja projektu w dobie kryzysu spowodowanego rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, pozwoli zarówno na zachowanie dotychczasowych miejsc pracy, jak i stworzenie dodatkowego etatu. Projekt jest także odpowiedzią na zapotrzebowanie rynkowe produkty z powłoką przeciw drobnoustrojom, co wynika z intensyfikacji działań sanitarno-epidemiologicznych oraz rosnącej w świadomości konsumentów.

Wartość projektu ogółem: 1 146 360,00 zł

Wkład Funduszy Europejskich: 792 200,00 zł

 

Działanie 3.2 „Innowacje w MŚP”, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Tytuł projektu:

„Wdrożenie innowacyjnej technologii nanoszenia nanocząstek srebra na materiały papierowe w celu produkcji bakteriostatycznych wyrobów higienicznych”,

Krótki opis projektu

Projekt polega na wdrożeniu technologii rozcieńczania nanocząstek srebra w kleju oraz rozprowadzaniu ich na papierowe wyroby higieniczne w celu uzyskania właściwości bakteriostatycznych. Wdrożenie technologii ma na celu zaoferowanie na rynku krajowym i zagranicznym nowych produktów z zawartością nanocząstek srebra o właściwościach bakteriostatycznych: ręczników w roli oraz podkładów medycznych.  Nowe produkty o właściwościach zapobiegających rozmnażaniu się bakterii i grzybów przeznaczone będą dla szerokiego grona odbiorców, gdzie wymagane jest szczególne zachowanie higieny. Planowana do wdrożenia technologia bazuje na wynikach przeprowadzonych, przed realizacją projektu, prac B+R. Do uruchomienia produkcji nowych wyrobów konieczne jest zmontowanie ciągu technologicznego składającego się z maszyn i urządzeń zakupionych w ramach projektu. W wyniku realizacji projektu zatrudnionych zostanie 4 pracowników.

 Wartość projektu:  3 364 050,00 zł

 Wkład Funduszy Europejskich:  1 230 750,00 zł

Firma

w liczbach

1 lat
w branży
1 +
sprzedanych palet miesięcznie
1 ton
przerobionej bibuły rocznie

O naszej firmie

Nasza firma obecna jest na rynku wyrobów higienicznych od 1995 roku.  W 2017 roku opracowaliśmy metodę produkcji ręczników papierowych powlekanych nanocząstekami srebra. Technologia została przez nas opatentowana. Dzięki wsparciu programu regionalnego UE oraz pomocy jednostek naukowych takich jak: Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu stworzyliśmy unikalny na skalę światową produkt o właściwościach antyseptycznych. Korzystamy z najwyższej jakości koloidu srebra dostępnego na rynku europejskim.  Produkt jest w 100% bezpieczny.  Posiadamy certyfikat ISO 9001:2015 w zakresie produkcji oraz sprzedaży wyrobów higienicznych. Posiadamy również certyfikację FSC oraz obecnie jesteśmy w trakcie ubiegania się o certyfikat ECOLABEL. Nasze produkty cieszą się renomą m.in w takich krajach jak: Dania, Szwecja, Finlandia, Belgia, Szwajcaria oraz Niemcy.

logo-nanopaper-450x180
LOGO-olmar-sp-zoo-mini-biały-napis


Właścicielem marki NANOPAPER™ jest:

OLMAR Sp. z o.o.

Obrońców Poczty Gdańskiej 109A

42-400 Zawiercie

Spółka wpisana do rejestru KRS pod numerem KRS: 0000657029
przez XII Wydział Gospodarczy – Sąd Rejonowy w Krakowie – Śródmieście
NIP: 6372199426, Regon 366480870, kapitał zakładowy: 300 000 PLNKontakt

info@nanopaper.pl

Tel: +48 570 944 998

© All rights reserved OLMAR Sp. z o .o.